Poznań Projekt Centrum zdjęcie Święty Marcin

We wtorek spotkanie w sprawie przebudowy centrum Poznania

by

in

Tym razem zostanie omówiona ulica Święty Marcin i Al. Marcinkowskiego. To kolejny element realizacji Projektu Centrum.

Miasto rozmawia, ale czy słucha?

Spotkanie dla mieszkańców i przedsiębiorców będzie dotyczyć kolejnych etapów modernizacji ul. Św. Marcin. Miasto przedstawi koncepcję zagospodarowania dla odcinka ulicy Święty Marcin od Mostu Uniwersyteckiego do Gwarnej i od Ratajczaka do Al. Marcinkowskiego oraz samych Al. Marcinkowskiego – aż po Plac Wolności.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 5 marca, o godzinie 17.00 przy ul. Święty Marcin 57 (w punkcie informacyjnym). Weźmie w nim udział Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

To nie są konsultacje społeczne i mieszkańcy nie mogą w znaczący sposób wpłynąć na kształt ulic po przebudowie. Miasto posiada już program funkcjonalno użytkowy. To bardzo ważny dokument. Na jego podstawie zewnętrzna firma już sporządza projekt wykonawczy i budowlany. Miasto chce otrzymać pozwolenie na budowę już za pół roku – w październiku 2019 roku. Z tego względu zapisy w programie funkcjonalno-użytkowym nie podlegają znaczącym zmianom.

We wtorek urzędnicy pokażą to, co Czas na Poznań pokazał już w październiku 2018 roku 😉

Rewitalizacja bez mieszkańców – projekt poznańskiego Projektu Centrum nareszcie jawny!

Projekt Centrum: co to jest?

To największy projekt modernizacyjny w centrum Poznania. W najbliższych latach powstanie torowisko tramwajowe na ulicy Ratajczaka, a kompleksowa odnowa czeka ulice 27 Grudnia, Kantaka, Gwarna i Al. Marcinkowskiego.

Obecnie kończy się przebudowa ul. Święty Marcin od Gwarnej do Ratajczaka. Ostateczny odbiór robót budowlanych ma nastąpić jeszcze w marcu.

Poznań Projekt Centrum obszar przebudowy ulic
Obszar przebudowy ulic w ramach Projektu Centrum

Zakres całej inwestycji obejmuje przebudowę torowisk tramwajowych i uspokojenie układu komunikacyjnego. W ramach realizacji projektu zmodernizowana zostanie sieć tramwajowa, nastąpi zwężenie jezdni i poszerzenie chodników. Wprowadzona zostanie strefa uspokojonego ruchu samochodowego oraz powstaną przestrzenie dla rowerów. Projekt zakłada także wprowadzenie większej ilości zieleni, zarówno wysokiej w postaci drzew, jak i zieleni niskiej, w postaci krzewów i kwiatów. Wzdłuż budynków Alfa na ul. Św. Marcin i ul. 27 Grudnia powstanie szeroka aleja spacerowa

– informuje portal poznan.pl. Jeżeli jesteś ciekaw, jak będzie wyglądać ulica Ratajczaka po przebudowie – Czas na Poznań ujawnił wstępne rysunki projektowe. O, tutaj

W najbliższym czasie rozpocznie się ponadto odnowa ulicy Taczaka i Garncarskiej. Obie otrzymają nową nawierzchnię z różnego rodzaju materiałów szlachetnych – kostki czy płyt granitowych. Odnowiony zostanie także skwer na skrzyżowaniu ul. Taczaka z ul. Kościuszki.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie