Galeria Malta centrum handlowe Poznań elewacja

Galeria Malta sprzedana. Nowy właściciel nieznany

by

in

Dotychczasowy właściciel – Sierra Balmain – sprzedał ją „nowemu inwestorowi”.

Nowy właściciel od IV kwartału 2021

Galeria Malta stała się w ciągu ostatnich lat unikatowym formatem skupiającym pod jednym dachem różnorodne formy aktywizacji społecznej i spędzania wolnego czasu” – czytamy w komunikacie firmy Onyx Asset Management, która z ramienia nowego właściciela zajmie się nadzorem nad centrum handlowym.

Nie znamy szczegółów transakcji jak i tego, kim jest nowy właściciel Galerii Malta. Umowę finalizującą transakcję podpisano – wedle informacji prasowej – 22 września 2021 roku. Nowy właściciel – „niezależna europejska firma zarządzająca inwestycjami” – przejmie obiekt w czwartym kwartale 2021 roku.

Centrum handlowe, w którym handlu coraz mniej

Galeria Malta istnieje od 2009 roku. Centrum handlowe od lat zmaga się z pustostanami. Konkurencja ze strony sąsiedniego centrum handlowego „Posnania” sprawiła, że sprzedawcy zaczęli opuszczać Galerię Malta. W 2020 już 2/3 lokali handlowych było pustych.

Równolegle od lat spekulowano na temat sprzedaży czy zburzeniu obiektu. Od 2019 roku część pustostanów zajęły obiekty rozrywkowe i rekreacyjne – „muzeum uśmiechu”, siłownie czy tymczasowe wystawy. Z kolei we wrześniu 2021 Jacek Jaśkowiak w rozmowie z dziennikarką „Rzeczpospolitej” wyraził opinię, że do 2030 roku 1/3 poznańskich centrów handlowych upadnie.

Właściciel Malty rozpoczął z nami rozmowy na temat przyszłości tej galerii. (…) W przypadku Malty pojawił się pomysł, by obecne powierzchnie handlowe przekształcać w mieszkalne i usługowe czy usługowo-biurowe

– dodał prezydent Poznania i zaznaczył, że taka zmiana będzie wymagała nowego planu miejscowego. Dotychczasowy uchwalono w 2009 roku.

Czytaj też
Jak wyglądał poprzedni plan zagospodarowania Łaciny i okolic ronda Rataje?


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie