Pogoda chmury słońce deszcz Poznań

Weekend nareszcie ciepły, ale z szansą na burze – prognoza pogody Poznań

by

in

Maj rozpoczął się nieciekawą pogodą. Jaki będzie weekend 17-19 maja? Czy możemy liczyć na słońce, czy raczej na deszcz? Czy pogoda dopisze w Noc Muzeów 2019? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Zobacz na zdjęciach satelitarnych to, jak zmienił się Poznań w latach 1984 – 2018!

Czwartek, 16 maja

W ciągu dnia odczujemy poprawę pogody. Rano deszczowo i pochmurno, popołudniu zacznie się rozpogadzać. Dosyć ciepło: około godziny 14 termometry wskażą 17ºC. Wiatr słaby

Noc z czwartku na piątek nadal pochmurna, ale już sucha – deszcz nam nie grozi. Temperatura spadnie do 11ºC. Wiatr powieje słabo, nad ranem wystąpią mgły.

Piątek, 17 maja

Piątek będzie cieplejszy od czwartku – temperatura wzrośnie do 21ºC. W ciągu dnia sucho, ale istnieje mała szansa na lokalną burzę. Rano będzie zachmurzenie umiarkowane, popołudniu się rozpogodzi.

Nocą padać nie będzie, a niebo będzie tak pogodne, że bez trudu zaobserwujemy gwiazdy czy Księżyc. Temperatura minimalna wyniesie 12ºC. Wiatr nadal słaby.

Czytaj także:

Sobota, 18 maja

Weekend w Poznaniu rozpoczniemy dosyć wysokimi temperaturami. W sobotę w najcieplejszym momencie dnia słupki termometrów dobiją do 23ºC. Zrobi się dosyć pogodnie, jednak popołudniu istnieje ryzyko silnych burz – choć największa szansa na ich wystąpienie jest w rejonie Konina. W ciągu dnia wiatr słaby, podczas ewentualnych burz porywisty.

Noc z soboty na niedzielę to także Noc Muzeów. Pogoda powinna dopisać – będzie bezdeszczowo i z przyjemną temperaturą (minimalnie do 14ºC). Wiatr słaby.

Program Nocy Muzeów w Poznaniu sprawdzisz poniżej:

Noc Muzeów 2019 Poznań: atrakcje, program

Niedziela, 19 maja

Ostatni dzień weekendu przyniesie kontynuację ciepłej aury, maksymalnie do 23-24ºC. Pogodnie jak w sobotę będzie dosyć pogodnie. Popołudniu istnieje szansa na silną burzę. Wiatr słaby, podczas burz silny i porywisty.

Prognozy burzowe warto sprawdzać u zaufanego źródła – polecamy ostrzeżenia Polskich Łowców Burz.

Noc spokojniejsza, pochmurna ale bezdeszczowa. Temperatura minimalna spadnie do 14ºC. Wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu.

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 20/21 maja nie są jeszcze pewne. Najprawdopodobniej będzie podobnie, jak w weekend – dosyć ciepło i pogodnie, ale z szansą na popołudniowe burze.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie


Comments

Jedna odpowiedź do „Weekend nareszcie ciepły, ale z szansą na burze – prognoza pogody Poznań”

  1. […] Weekend nareszcie ciepły, ale z szansą na burze – prognoza pogody Poznań […]

Dodaj komentarz