W marcu 2019 roku zakończyła się przebudowa ulicy Święty Marcin. Porównamy dzisiejszy wygląd tej ulicy z tym, jak prezentowała się przed inwestycją. Zobaczymy też krótką fotorelację. Zapraszam!
Teraz trwa przebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej. Poznaj projekt tych ulic!
Nowy Święty Marcin
Jednym z deklarowanych priorytetów Urzędu Miasta Poznania jest odnowa centrum miasta. Przebudowa ulicy Święty Marcin między ul. Gwarną i Ratajczaka trwała od września 2017 do marca 2019 roku, czyli około 1,5 roku. W tym czasie przebudowano instalacje podziemne. Dotychczasowe „morze asfaltu” zastąpiła nawierzchnia z kostki. Liczba drzew uległa podwojeniu. Wiosną i latem docenimy ochłodę, którą dadzą trzy fontanny posadzkowe. Nocą rozbłysną efektownym, kolorowym podświetleniem. Pod Alfami znajdziemy także nie mniej kolorowe ławki w kształcie liter i kolorowe latarnie.
Ulicę Święty Marcin objęto strefą zamieszkania. Miało to zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz sprawne warunki poruszania się dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że w strefie zamieszkania pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo i może poruszać się całą szerokością drogi. Ponadto parkować można wyłącznie na miejscach wyznaczonych, a jechać – maksymalnie z prędkością 20 km/h.
Szersze omówienie zasad panujących na Świętym Marcinie znajdziesz tutaj:
Święty Marcin przed remontem i po
Święty Marcin – fotorelacja po zakończeniu prac budowlanych
Prace na ul. Święty Marcin stanowią pierwszy etap Projektu Centrum – odnowy centrum Poznania. W najbliższych latach powstanie torowisko tramwajowe na ulicy Ratajczaka, a kompleksowo odnowiona zostanie 27 Grudnia, Kantaka, Gwarna i Al. Marcinkowskiego.
Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!
Czytaj też:
Święty Marcin: strefa zamieszkania = strefa ostrej jazdy
Zobacz pozostałe fotorelacje Czasu na Poznań (m.in. Plac Kolegiacki, archiwum przebudowy ul. Ratajczaka)
Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.