Pogoda Poznań zima śnieg święta

Miszmasz pogodowy – tygodniowa prognoza pogody Poznań

by

in

Początek tygodnia mroźny, koniec deszczowy i ciepły. Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Poniedziałek, 17 grudnia

Poniedziałek przywita nas w Poznaniu pogodą pochmurną i mroźną. Tego dnia raczej nie zobaczymy słońca na naszym niebie. Maksymalna temperatura w okolicach 0 stopni, nie przewiduje się opadów deszczu.

Noc mroźna, temperatura spadnie do -2 stopni. Niebo zacznie się przecierać. Nad ranem możliwy słaby marznący deszcz.

Czytaj też: Muzyka Wolności zabrzmi w 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego

Wtorek, 18 grudnia

Wtorek będzie nieco cieplejszy od poniedziałku, gdyż temperatura maksymalna wzrośnie do 2 stopni. Zachmurzenie duże i całkowite. Rano możliwe marznące opady deszczu. Ciśnienie wysokie, do 1028 hPa.

W nocy nadal mróz do -1 stopnia. Chmury zaczną ustępować z nieba i możliwe są rozpogodzenia. Ciśnienie zacznie powoli spadać. Nie powinno padać.

Środa, 19 grudnia

Tego dnia Poznań może liczyć na dużą dawkę słońca. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do maksymalnie 1 stopnia. Wiatr słaby. Parasole możemy pozostawić w domach.

Nocą niebo zakryją grube chmury, natomiast nie musimy się obawiać deszczu. Temperatura spadnie do -1 stopnia.

Czwartek, 20 grudnia

Czwartek w Poznaniu będzie mroźny i pochmurny, ale za to bezdeszczowy. Temperatura po południu wzrośnie do maksymalnie 1 stopnia. Wiatr nadal słaby.

Noc z czwartku na piątek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Na szczęście temperatura będzie się utrzymywać powyżej 0 stopni.

Piątek, 21 grudnia

W piątek w Poznaniu raczej nie zobaczymy słońca. Niebo zakryją chmury z których spadnie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 2 stopnie. Wiatr słaby.

Noc bez zmian – pochmurna i deszczowa. Temperatura spadnie do minimalnie 0 stopni. Ciśnienie zacznie powoli spadać.

Zobacz najnowszą fotorelację z przebudowy ulicy Święty Marcin!

Sobota, 22 grudnia

Weekend w Poznaniu rozpocznie się nieprzyjemną pogodą – będzie pochmurno i deszczowo. Deszcz może być czasami intensywny. Będzie za to ciepło – temperatura maksymalna wzrośnie do 5 stopni.

Podczas nocy z soboty na niedzielę warto mieć parasol pod ręką, gdyż nadal może padać. Temperatura spadnie do minimalnie 3 stopni.

Niedziela, 23 grudnia

Pogoda nadal nie będzie nas rozpieszczać. Niedziela w Poznaniu będzie bardzo podobna do soboty – deszczowa, pochmurna ale za to ciepła. Temperatura maksymalna wzrośnie do 5 stopni.

Nocą nie ujrzymy gwiazd na niebie, gdyż niebo będzie szczelnie zakryte chmurami. Ponadto niewykluczone są opady deszczu. Temperatura spadnie do 4 stopni.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło prognozy: model GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie