Kończy się odnowa placu na rogu ulicy Ratajczaka i Kościuszki. Właściciel Starego Browaru zapowiada, że plac będzie oddany do użytku w listopadzie 2020 roku.
Zobacz też
Już niedługo rozpocznie się przebudowa ulicy Święty Marcin i al. Marcinkowskiego. Sprawdź, co się zmieni!
Wcześniej wykostkowany, dziś bardziej zielony
Centrum handlowe Stary Browar powstało w 2003 roku na terenie dawnego browaru Huggera. W postmodernistycznym budynku z nutą historyzmu i high-tech umieszczono kilkadziesiąt sklepów. Stary Browar rozbudowano w 2007 roku. Nowa część zajęła fragment parku Dąbrowskiego. Od strony ulicy Ratajczaka powstał plac (bez nazwy czy patrona). Do tej pory pełnił funkcję wyłącznie tranzytową – nie było ławek, zieleni czy elementów małej architektury.
Stary Browar stworzyła Grażyny Kulczyk. Od 2015 roku włada nim niemiecki fundusz inwestycyjny DWS Grundbesitz GmbH.
W marcu 2020 roku rozpoczęła się przebudowa placu. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna 1050 (autorzy m.in. projektu parku Stare Koryto Warty). Plac, do tej pory pusty i wykostkowany, wypełniła zieleń – prawie 40 drzew, ponad 250 krzewów i setki kwiatów. Przed wejściem do centrum handlowego pojawiła się fontanna. Nie zabrakło ławek i elementów małej architektury. Płot otaczający prywatny park Dąbrowskiego przesunięto wgłąb parku.
Przedstawicielka właściciela, Marta Kabsch, przekazała nam, że prace budowlane na placu (jak zwie go inwestor: plac Starego Browaru) zakończą się w drugiej połowie października. Na przełom października i listopada zaplanowane jest nasadzenie drzew. Plac zostanie oddany do użytku w listopadzie. Plac przed Starym Browarem to przestrzeń publiczna; jak dodaje Kabsch – właściciel stworzy regulamin korzystania z miejsca.
Odnowa placu przed Starym Browarem – październik 2020
Zmiany dla rowerzystów w okolicy Starego Browaru
Jednocześnie na ulicy Kościuszki toczą się roboty związane z „dużym pakietem zmian w centrum”. Powstanie tu kontrapas rowerowy. Wcześniej zlikwidowano rowerowe przewężenie bezpośrednio pod Starym Browarem. Z drugiej strony centrum handlowego, przy ulicy Półwiejskiej i Dolna Wilda, kończy się się budowa drogi rowerowej.
Czytaj też
2/3 Galerii Malta to pustostany. Analiza handlu + fotorelacja
Połowa Kupca Poznańskiego to pustostany – analiza handlu
Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.