7

LPP zamknęło lokale swoich marek w Półwiejskiej 2

Przedsiębiorstwo odzieżowe LPP wraz z końcem stycznia zamknęło lokale swoich marek w centrum Poznania przy ul. Półwiejskiej 2. Wcześniej funkcjonowały tam następujące marki: Cropp, House, Mohito, Reserved i Sinsay. W Półwiejskiej 2 nadal funkcjonuje fryzjer, cukiernia, restauracja fast food, bank i dyskont. Wśród biur ulokowanych w obiekcie także nie nastąpiły zmiany.

W sąsiedztwie Półwiejskiej 2 znajduje się m.in. centrum handlowe Kupiec Poznański i Stary Browar.

Spółka LPP krótko odniosła się do tej sprawy:

Strategia rozwoju sieci stacjonarnej LPP zakłada skoncentrowanie się na jej rozwoju jakościowym, a nie ilościowym, a decyzje o przebudowie lub rezygnacji z części salonów podyktowane są bieżącą analizą portfolio. Na chwilę obecną nie możemy dokładnie określić, czy i gdzie w przyszłości powstaną nowe salony. Wszystkich klientów naszych marek możemy jednak zapewnić, że nie zabraknie w Poznaniu miejsc, w których będą mogli znaleźć inspiracje modowe i skorzystać z naszej oferty.

Czytaj też: Chcesz mieć wpływ na Twój fyrtel? Zostań radnym osiedlowym!

Półwiejska 2 – budowa z perypetiami

Budynek Półwiejska 2 powstał w 2015 roku. Jest zarówno domem handlowym jak i biurowcem. Jego budowa została oprotestowana przez sąsiadów. Twierdzili, że inwestycja doprowadzi do zacienienia ich mieszkań.

Poznań Półwiejska 2

Półwiejska 2. Fot. Przemysław Turlej

Budynek powstał na podstawie decyzji o warunkach zabudowy. Pierwszą – wydana na początku poprzedniej dekady – unieważniło Samorządowe Kolegium Odwoławcze w 2015 roku. SKO wytknęło miastu m.in. nierzetelne wyznaczenie parametrów zabudowy i prowadzenie dokumentacji urzędowej odręcznie na niepodpisanych kartkach. Półwiejska 2 posiada ponadto pozwolenie na budowę, które nie zostało uchylone.

Fot. Przemysław Turlej


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie