Garbary Plac Bernardyński Poznań

We wtorek warsztaty konsultacyjne w sprawie rewitalizacji ulicy Garbary

by

in

Urząd Miasta Poznania kontynuuje dialog z mieszkańcami na temat ulicy Garbary. Działania rewitalizacyjne musi poprzedzać etap warsztatów z zainteresowanymi.

Czytaj też: Rewitalizacja bez mieszkańców – projekt poznańskiego Projektu Centrum nareszcie jawny!

Rewitalizacja ulicy Garbary

Temat odnowy ulicy Garbary regularnie pojawia się w opinii publicznej. Kilka lat temu miasto organizowało już spotkania w sprawie przyszłości tego miejsca. W 2018 roku powrócono do tematu – w grudniu ub.r. wszyscy zainteresowani mogli wypełnić internetową ankietę. Wypełniający ją odpowiadali między innymi na pytania: jak oceniają bezpieczeństwo uczestników ruchu, możliwość parkowania na ul. Garbary, jaka jest jej atrakcyjność dla osób prowadzących działalność handlową i usługową oraz dla przedsiębiorców szukających nowych miejsc pod inwestycje mieszkaniowe.

Kolejnym etapem badania opinii mieszkańców Poznania są warsztaty konsultacyjne, które odbędą się we wtorek (12 lutego) od godziny 17 w Pawilonie Nowa Gazownia (ul. Ewangelicka 1). Podczas spotkania prowadzone będą rozmowy o możliwych rozwiązaniach rewitalizacyjnych, które można rozważać w przestrzeni ul. Garbary w Poznaniu.

Spotkanie będzie dotyczyć śródmiejskiego odcinka ul. Garbary – od skrzyżowania z ul. Małe Garbary/Estkowskiego przez Plac Bernardyński do AWF-u.

Zachęcam do przeczytania jednego z tekstów z cyklu Plan na Poznań. W latach 60. XX wieku poważnie rozważano m.in. wyburzenie całej zachodniej pierzei ulicy Garbary! Więcej znajdziesz poniżej ⬇

Stare Miasto: rewitalizacja poprzez wyburzenie – Plan na Poznań #4


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie