Poznań Ratusz Stary Rynek

Poznań 5. w konkursie na najlepszy cel podróży w Europie

by

in

Zakończyło się głosowanie w dziesiątej edycji konkursu European Best Destinations na najlepszy cel podróży 2019 roku. W rywalizacji 20 miast Poznań zajął 5. miejsce.

Czym jest organizacja European Best Destinations?

Poznań to jedyne polskie miasto, które w tym roku wzięło udział w plebiscycie. Jego organizatorem jest European Best Destinations (EBD). To działająca w Brukseli od 2009 roku organizacja, która promuje turystykę i kulturę w całej Europie. Prowadzony przez nią serwis internetowy europeanbestdestinations.com jest jedną z najchętniej odwiedzanych stron poświęconych turystyce w Europie.

Tytuł „European Best Destinations” (najlepszego celu podróży) otrzymuje miasto, które posiada – zdaniem głosujących – najciekawszą i najatrakcyjniejszą ofertę dla różnych grup turystów. Poznań o tytuł walczył z 19 innymi konkurentami. To: Ateny, Monte Isola, Budapeszt, Kotor, Paryż, Bratysława, Sainte-Maxime, Genewa, Florencja, Berlin, Metz, Ryga, Braga, Bruksela, Londyn, Dinant, Malaga, Cavtat oraz Wiedeń. Wybór odbywał się poprzez głosowanie internautów.

Jak podkreślają organizatorzy, podczas nominacji każdego z 20. miast zwracali uwagę także na takie walory jak bezpieczeństwo, klimat miasta współtworzony m.in. przez studentów oraz rosnąca popularność w mediach społecznościowych.

Czy jednak zbytnie rozwinięcie usług związanych z turystyką nie zagraża centrum Poznania? Przeczytaj, czym jest turystyfikacja!

European Best Destinations 2019 – wyniki

Najlepszym celem podróży 2019 roku został Budapeszt, stolica Węgier. Organizacja EBD podkreśla wyjątkowy klimat tego miasta i unikalne dziedzictwo historyczne. Ponadto Budapeszt ma być jednym z najpiękniejszych i najbezpieczniejszych miejsc na świecie.

Na drugim miejscu znalazła się portugalska Braga. Podium zamyka włoskie miasteczko Monte Isola. Poznań w głosowaniu internautów zajął 5. miejsce.

Warto przypomnieć, że w 2018 roku innemu polskiemu miastu (Wrocławiowi) udało się wygrać głosowanie. To Wrocław był najlepszym miejscem podróży w Europie w poprzednim 2018 roku.

W grudniu Betlejem Poznańskie wzięło udział w konkursie o tytuł najlepszego europejskiego jarmarku bożonarodzeniowego. Poznańska impreza w głosowaniu internautów zajęła 6. miejsce.


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie


Comments

Jedna odpowiedź do „Poznań 5. w konkursie na najlepszy cel podróży w Europie”

  1. Przed przyjazdem do miasta warto się przygotować i dowiedzieć się jakie jest 10 najbardziej znanych kadrów Poznania.
    https://fotografwdrodze.pl/10-najbardziej-znanych-kadrow-poznania/

Dodaj komentarz