Poznań: Warta, Ostrów Tumski, katedra, piękna pogoda

Piękna, słoneczna Wielkanoc – prognoza na weekend i święta Poznań

by

in

Ten tydzień przynosi nam ładną pogodę z coraz wyższymi temperaturami. Jaka będzie pogoda w Wielkanoc w Poznaniu? Co przyniesie weekend? Sprawdź prognozę dla Poznania!

Czytaj także: Od pół roku trwa przebudowa przystanku Most Teatralny na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Zapraszam do fotorelacji!

Czwartek, 18 kwietnia

Prognozę rozpoczynamy od bardzo pogodnego czwartku. Niebo w Poznaniu będzie niemalże bezchmurne. Deszcz z pewnością nie spadnie. Temperatura maksymalna wyniesie 18ºC. Wiatr słaby.

Noc z czwartku na piątek bez zmian – pogodna, sucha. Chłodno, termometry wskażą przed wschodem słońca 6ºC.

Piątek, 19 kwietnia

Można w zasadzie skopiować opis z prognozy czwartkowej. Wyż stacjonujący w Skandynawii przyniesie nam piękną aurę z bezchmurnym niebem, brakiem opadów i słabym wiatrem. Temperatura około godziny 14 wzrośnie do 19ºC.

Noc w Poznaniu przyniesie kontynuację bezchmurnego nieba i słabego wiatru. To dobre warunki do obserwacji pełni Księżyca, która wtedy nadejdzie. Temperatura spadnie do 5ºC.

Sobota, 20 kwietnia

Weekend i święta w Poznaniu rozpoczną się ciepło, termometry wskażą 17ºC. Pogoda się trochę pogorszy – nadal nie musimy obawiać się deszczu, ale w ciągu dnia niebo pokryją chmury. Popołudniu i pod wieczór znowu się rozpogodzi. Wiatr słaby.

Piękna pogoda zachęca do wyjazdów rowerem. Należy uważać przy korzystaniu z Poznańskiego Roweru Miejskiego – problemy bywają zadziwiające… I nie uchroni przed nimi nawet nasz Niezbędnik poznaniaka.

Poznański Rower Miejski: falstart. Problemy i awarie

Noc z soboty na niedzielę będzie kolejną dosyć chłodną nocą – temperatura spadnie do 6ºC.

Niedziela, 21 kwietnia

Niedziela wielkanocna nie zawiedzie pod kątem pogody. Nadal ciepło (do 18ºC), bez deszczu i z pogodnym, niemalże bezchmurnym niebem. Wiatru nie musimy się obawiać, powieje słabo. Ciśnienie zacznie powoli spadać.

Nocą bez zmian – pogodnie, dosyć chłodno (termometry wskażą w najchłodniejszym momencie nocy 6ºC) i bez jakichkolwiek opadów.

Poniedziałek, 22 kwietnia

Poniedziałek wielkanocny przyniesie ciąg dalszy pięknej aury. Temperatura maksymalna wyniesie 16ºC, a zachmurzenie będzie małe. Nadal bez deszczu – dobra wiadomość dla wypoczywających, zła dla rolników i ogrodników.

Noc z poniedziałku na wtorek w Poznaniu ciągle pogodna, z niemalże bezchmurnym niebem. ciągle bez deszczu i z temperaturą, która spadnie do 7ºC.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model GFS i ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl.

Warto wykorzystać niezłą pogodę i wybrać się na odnowioną ulicę Święty Marcin. Skrywa ona niespodziankę – ale trzeba na nią poczekać aż zapadnie noc ?

Kolorowe latarnie na Świętym Marcinie – wystarczy je… obrócić!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie