Poznań Wilda Bonk-Hammermeister drzewo

Radna podnosi larum na Facebooku w sprawie legalnej wycinki drzewa

by

in

Dorota Bonk-Hammermeister, kandydatka na prezydentkę Poznania z listy Prawa do Miasta, radna miejska i przewodnicząca Rady Osiedla Wilda zaatakowała na Facebooku restaurację prowadzącą legalną wycinkę drzewa. Po tym jak restauracja odnosi się do sprawy, post radnej zostaje usunięty.

Czytaj też o słodko-gorzkim wyniku wyborczym poznańskich społeczników

Wilda – larum na grupie na Facebooku

We wtorek Dorota Bonk-Hammermeister na administrowanej przez siebie grupie Nieformalna Grupa Wildecka na Facebooku zamieściła post. Zwróciła w nim uwagę na wycinkę drzewa na Wildzie. Wycinkę prowadzi restauracja Forni Rossi przy ulicy Niedziałkowskiego – jak nazywa Bonk-Hammermeister – „nowy, ale bardzo szkodliwy sąsiad„.

Nowa restauracja na Wildzie, można byłoby się cieszyć ale niestety – moja noga tam nie postanie. Jak można wycinać nam piękne, zdrowe drzewo, które wiosną cudnie rozkwitało i pachniało?? Wstyd, Forni Rossa Neapolitan Pizzeria & Restaurant Wilda! Jesteście nowym, ale bardzo szkodliwym sąsiadem.

Dorota Bonk-Hammermeister

Post Doroty Bonk-Hammermeister. Źródło: Facebook

Wilda – riposta restauracji i zniknięcie posta

Restauracja odniosła się do sprawy na swoim profilu na Facebooku. Zapewniła, że wycinka prowadzona jest legalnie. Drzewo miało być w złym stanie i zagrażać otoczeniu. Ponadto wstawiono decyzję Prezydenta Miasta Poznania zezwalającą na wycinkę.

Szanowni Państwo. Chcielibyśmy uspokoić nastroje i odnieść się niniejszy postem do wszystkich komentarzy, opinii i telefonów w sprawie wycinki drzewa na naszej posesji. Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Poznania OS-III.6131.2.90.2018 robinia akacjowa, która stała się źródłem tylu negatywnych emocji, była w złym stanie zdrowotnym, posiadała wypróchnienie w pniu oraz odpadającą korę. Ponadto miało zdeformowany pokrój i rosło na skarpie, co stwarzało ryzyko przewrócenia na chodnik i ulicę, powodując zagrożenie dla bezpieczeństw. Jest nam niezmiernie przykro, że osoby nieposiadające pełnych i sprawdzonych informacji rozpowszechniają nieprawdziwe opinie na temat naszej restauracji, jednocześnie oczerniając nasze dobre imię i w sposób wulgarny wypowiadając się o naszej działalności. Jesteśmy restauracją, która stara się obsługiwać gości zawsze w sposób wzorowy i serwować potrawy najlepszej jakoś. Jednocześnie musimy zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy u nas pracują, którzy do nas przychodzą i tym, którzy chociażby przejdą koło naszej posesji. Mamy głęboką nadzieję, że szkalowanie, z którym się dziś zetknęliśmy, więcej się nie powtórzy i nie wpłynie na ogólny obraz Forni Rossi, na który pracujemy od lat.

Oświadczenie restauracji

Poznań restauracja Wilda post drzewo
Oświadczenie restauracji. Źródło: Facebook

Restauracja ponadto w komentarzach obiecuje posadzenie nowego drzewa w ramach kompensacji. Dorota Bonk-Hammermeister nie odnosi się bezpośrednio do oświadczenia Forni Rossi. Ani na swoim profilu na Facebooku, ani na grupie Nieformalna Grupa Wildecka nie komentuje wpisu restauracji. Zamiast tego pierwotny post radnej znika z Facebooka. Kto mógł go usunąć? Administratorzy. Poza Bonk-Hammermeister, grupą zarządza Sylwia Stec i Franciszek Sterczewski.

Milczenie radnej

Komentujący na profilu restauracji Forni Rossi nie omieszkali wspomnieć o tym, kto rozpoczął akcję krytykującą wycinkę jak i samą restaurację. Przywołana radna Dorota Bonk-Hammermeister podtrzymuje swoją pierwotną opinię. Zwraca uwagę na walory ozdobne drzew i – jej zdaniem – znikające stare drzewa. Bonk-Hammermeister nie wspomina natomiast o oświadczeniu restauracji. Nie pisze też o tym, dlaczego post z jej opinią i krytyką poczynań restauracji został usunięty.

Mateusz Jukiewicz Myślę, że warto tutaj wspomnieć kto wziął udział w bezmyślnej, niezweryfikowanej krytyce wycinki drzewa zgodnie z obowiązującym prawem. Nowo wybrana członkini Rady Miasta Poznania. Wstyd, Dorota Bonk-Hammermeister!

 

Dorota Bonk-Hammermeister Podtrzymuję swoje zdanie. Jeśli nie będziemy próbowali ratować takich drzew, niewiele starodrzewu wkrótce na Wildzie zostanie. A robinie wbrew pozorom potrafią sobie dobrze radzić mimo różnych deformacji. I są niezwykłą ozdobą ulic na wiosnę. Niestety, coraz ich mniej.

 

Mateusz Jukiewicz Skoro podtrzymuje Pani swoje zdanie, to czemu komentarz zniknął z grupy wildeckiej? Rozumiem, że wygląd ulicy wiosną jest dla Pani ważniejszy niż bezpieczeństwo oraz prawo, przez co pozwoliła sobie Pani na „wytknięcie” tego zachowania pizzerii Forni Rossi. Proszę nie zmieniać nieudolnie tematu na ochronę zieleni. Sam jestem zwolennikiem jak najzieleńszych terenów miejskich, ale tu chodzi o to, że wytyka Pani komuś (w sposób raczej niskolotny) zachowanie uzasadnione i w dodatku zgodnie z prawem, co w świetle tego, że jest Pani osobą publiczną, jest po prostu przygnębiającą amatorszczyzną.

 

Kuba Baraniak Niby zdanie podtrzymuje a komentarz w którym wylewa hejt na pizzerie kasuje… gdzie tu logika? A no tak polityka…


Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie