Od lipca 2019 roku trwa kolejna przebudowa wnętrz centrum handlowego Avenida. Pustostany na I i II piętrze zmienią się w przestrzeń otwartą dla klientów.
Czytaj też:
Odwiedzenie sąsiada z naprzeciwka w nowych inwestycjach deweloperskich nierzadko wiąże się z długą wyprawą. To skutek grodzenia osiedli i oddania planowania miast niewidzialnej ręce wolnego rynku.
Sześć lat CH Avenida (dawniej Poznań City Center)
Centrum handlowe Avenida znajduje się na granicy Starego Miasta, Łazarza i Wildy. Leży przy dworcu kolejowym Poznań Główny oraz dworcu autobusowym PKS. Można powiedzieć, że powstanie tego centrum handlowego rozpoczęło proces zagospodarowania Wolnych Torów – obszaru dawnych bocznic kolejowych między Łazarzem a Wilda.
Obiekt otwarto dla klientów jesienią 2013 roku pod nazwą Poznań City Center. Właściciel budynku – Trigranit – krótko potem go sprzedał. Już w 2016 roku rozpoczęto pierwszą odnowę wnętrz centrum handlowego, którą zwieńczyła zmiana nazwy – na dzisiejszą Avenida. Centrum handlowe od samego początku zmagało się z pustostanami, szczególnie na I i II piętrze. Odnowa z 2016 roku przyniosła m.in. nowe siedziska, odmalowanie ścian czy stworzenie wolnej przestrzeni na I piętrze z wielkimi, nowymi oknami.
„Przestrzeń pełna nowych technologii”
W lipcu 2019 roku rozpoczęła się druga przebudowa wnętrz obiektu. Zmiany obejmują I i II poziom budynku. Głównym celem jest „wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, zgodnych z najnowszymi trendami”. W miejscu nagromadzenia sporej liczby pustostanów powstanie przestrzeń otwarta na mniej handlowe sposoby korzystania z centrum handlowego. Avenida zyska m.in. poszerzoną część gastronomiczno-rozrywkową, strefę wypoczynkową, miejsce co-workingowe i plac zabaw dla dzieci. Nie udało dotrzymać się pierwotnego terminu zakończenia prac (listopad 2019).
Zaaranżowana przestrzeń pozwoli nie tylko robić zakupy, ale też spędzać czas ze znajomymi, organizować kameralne spotkania i duże wydarzenia. Wszystko to w przyjemnej atmosferze i przestrzeni pełnej nowych technologii i nowoczesnych udogodnień konstrukcyjnych.
Informacja prasowa, źródło: epoznan.pl
W ten sposób centrum handlowe Avenida wpisuje się w trend przekształcania obiektów głównie handlowych w wielofunkcyjne. Cechą charakterystyczną tego procesu jest zmniejszanie się powierzchni ściśle skomercjalizowanych, przeznaczonych na handel. Dawne pustostany zmieniają się w strefy pracy, opieki nad dziećmi czy na potrzeby usług. Podobne zmiany wprowadzane będą w centrum handlowym Galeria Malta oraz Kupiec Poznański, które także zmagają się z problemem niewynajętych lokali.
Fotorelacja
Centrum handlowym Avenida zarządza ECE Projektmanagement G.m.b.H. & Co. KG z siedzibą w Hamburgu. Polska spółka-córka odpowiada m.in. za przetwarzanie danych osobowych osób korzystających ze strony internetowej obiektu.
Czytaj także:
30 procent Galerii Malta tonie w pustostanach
Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.