Flagi Lecha Poznań na ulicy Święty Marcin. Źródło: Urząd Miasta Poznania

Flagi Lecha Poznań na Świętym Marcinie. W jakim trybie się pojawiły, czy bezpłatnie?

by

in

Święty Marcin w barwach niebiesko-białych. Ostatnio tę ulicę ozdobiły flagi Lecha Poznań. Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, w jakim trybie pojawiła się ta reklama.

Poznańska drużyna w Lidze Europy UEFA

Lech Poznań wraca do Ligi Europy„. Ta futbolowa drużyna piłkarska po pięciu latach powróciła do startu w zasadniczej fazie europejskich, klubowych rozgrywek. Lech Poznań zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Europy – drugiego pod kątem ważności turnieju organizowanego przez Unię Europejskich Federacji Piłkarskich (UEFA).

W czwartek 22 października odbył się pierwszy mecz poznańskiego zespołu w fazie grupowej. Na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej zmierzył się z portugalską Benficą Lizbona. Z tej okazji ozdobiono jedną z ulic w centrum Poznania. Na latarniach przy ul. Święty Marcin pojawiły się biało-niebieskie flagi z herbem Lecha oraz logo UEFA Europa League.

Czytaj też

Flagi Lecha Poznań na ulicy Święty Marcin

Lech Poznań przegrał 2:4. Nie o wyniku sportowym jednak będzie mowa. Temat flag zainteresował czytelników. Jeden z nich zasugerował nam zbadanie, w jakim trybie pojawiły się te ozdoby. Jaka instytucja za nie odpowiada? Czy wywieszenie było płatne, czy bezpłatne? Zadaliśmy pytania Zarządowi Dróg Miejskich:

  • Jaka organizacja wystąpiła do Zarządu Dróg Miejskich o wywieszenie flag reklamujących klub sportowy „KKS Lech Poznań” na ulicy Święty Marcin?
  • Czy wywieszenie wiązało się z odpłatnością?
  • W jaki sposób od strony formalnej te flagi zostały umieszczone – czy np. jako zajęcie pasa drogowego, nośnik reklamowy itd.?

Odpowiedź przesłała Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. Jest ona krótka i treściwa:

Decyzja administracyjna na zajęcie pasa drogowego w celu umieszczenia reklamy (flag KKS LECH) została wydana na Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Decyzja jest odpłatna.
Agata Kaniewska, ZDM Poznań

Przesłaliśmy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej pytania odnośnie do tej reklamy. Do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Zobacz też
Już na początku 2021 rozpocznie się kolejny etap programu odnowy ulic w centrum Poznania. Czas na Poznań ujawnia projekt budowlany ważnej inwestycji. Sprawdź, jakie zmiany pojawią się na ulicy Święty Marcin i Al. Marcinkowskiego!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie