Od 6 kwietnia na Starym Rynku trwa Jarmark Wielkanocny. To okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów i spędzenia czasu na dużo różnych sposobów.
Zimą obchodziliśmy Betlejem Poznańskie. Przeżyjmy to jeszcze raz i poczujmy unikalną, zimową atmosferę 😉
Co znajdziemy na Jarmarku Wielkanocnym?
Jeżeli jarmark, to przede wszystkim liczne kramy. Na poznaniaków i gości spoza miasta czeka blisko 40 domków. Kupcy z Polski i innych państw europejskich zaoferują przede wszystkim produkty związane ze świętami wielkanocnymi. Jarmark Wielkanocny to dobre miejsce, aby zaopatrzyć się w stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki czy ręcznie malowaną porcelanę.
Jednak nie tylko świątecznymi rozmaitościami jarmark stoi. Znajdziemy ponadto biżuterię, obrusy, serwetki, kierpce haftowane, plecionki, wyroby z masy solnej, z mąki, z siana, z drewna oraz inne wyroby regionalne. Nie zabraknie także jedzenia. Jak wyjaśnia Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska w rozmowie dla epoznan.pl:
Głodni i spragnieni znajdą różnorodne smakołyki i napitki. (…) Od lat wielkim zainteresowaniem cieszą się np. oferowane na naszych jarmarkach artykuły spożywcze pochodzące z Litwy, takie jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalce, cepeliny czy kresowy kwas chlebowy. Domki zapełnią się obfitością słodyczy z Turcji – kupić będzie można chałwy, baklavę czy lukum.
Podczas Jarmarku Wielkanocnego odbędzie się poza tym finał konkursu na palmę wielkanocną. Na najmłodszych będzie czekał wielkanocny zając, a na wszystkich – cała masa atrakcji i wydarzeń.
Czytaj też:
Stare Miasto nie dla mieszkańców – trwają konsultacje nowego planu miejscowego
Program Jarmarku Wielkanocnego
Sobota, 13 kwietnia 2019 roku
- 12.00: Moto zające vol. 2 – wielkanocna parada motocykli,
- 12.00 – 14.00: wiosenne zabawy – animacje dla dzieci,
- 12.00 – 14.00: wielkanocni przyjaciele – spotkanie z dużymi maskotkami,
- 12.00 – 15.00: warsztaty wikliniarskie – wyplatanie koszyczków,
- 14.00 – 16.00: warsztaty plastyczno-artystyczne dla dzieci.
Niedziela, 14 kwietnia 2019 roku
- 12.00 – 14.00: spotkanie z zajączkiem – zabawy i upominki,
12.00 – 14.00: wielkanocni przyjaciele – spotkanie z dużymi maskotkami, - 12.00 – 15.00: warsztaty wikliniarskie – wyplatanie koszyczków,
- 14.00 – 14.45: koncert wielkanocny – uczniowie SP nr. 4 w Swarzędzu,
- finał konkursu „Rodzinna Palma Wielkanocna”,
- 15.30 – 16.00: koncert wielkanocny – uczniowie SP nr. 4 w Swarzędzu.
Dołącz do oficjalnego wydarzenia na Facebooku
Imprezę organizuje spółka Targowiska, która ponadto zajmuje się handlem na poznańskich placach – Rynku Wildeckim, Łazarskim czy Placem Wielkopolskim i Bernardyńskim.
Zachęcam do zajrzenia do historycznego cyklu Plan na Poznań. W jednym z tekstów szczegółowo omawiam plan utworzenia wokół Starego Miasta plant na wzór tych z Krakowa. Planu równoznacznego z wyburzeniem 1/6 zabudowy Starego Miasta nie udało się zrealizować.
Stare Miasto: rewitalizacja poprzez wyburzenie – Plan na Poznań #4
Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.