Poznań: Warta, Ostrów Tumski, katedra, piękna pogoda

Poznań – pogoda 8-10 maja: do niedzieli bardzo ciepło, w poniedziałek – bardzo chłodno

by

in

Do końca tygodnia spodziewamy się w Poznaniu słonecznej pogody z wysokimi temperaturami. Jednak już w poniedziałek temperatura spadnie o kilkanaście stopni!

Zobacz także
Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Poznań: pogoda na weekend 8-10 maja

Piątek, 8 maja

W ciągu dnia nie zabraknie słońca, choć czasami skryje się za chmurami. Padać nie powinno. Temperatura wzrośnie do 19ºC. Wiatr słaby, czasami nieco silniejszy (w porywach do 40 km/h).

Nocą sucho i niemalże bezchmurnie. Temperatura spadnie do 6ºC. Wiatr osłabnie.

Do niedzieli trwa wyjątkowa, bo wirtualna edycja akcji „Poznań za pół ceny”.

Sobota, 9 maja

Weekend w Poznaniu rozpocznie się słonecznie i bezdeszczowo. Zachmurzenie będzie umiarkowane. Popołudniu na termometrach zobaczymy 20ºC. Wiatr słaby.

Noc z soboty na niedzielę sucha i z zachmurzeniem małym. Temperatura spadnie do 8ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 10 maja

W ciągu dnia zachmurzenie małe, więcej chmur może się pojawić popołudniu. Ciepło: temperatura maksymalna wyniesie 23ºC! Zabraknie deszczu, co pogłębi suszę. Wiatr powieje słabo.

Nocą pochmurno, w dodatku nie wykluczamy opadów deszczu. Nad ranem temperatura spadnie do około 7ºC. Wiatr słaby.

Choć pogoda może zachęcać do spacerów, bądźmy przezorni. Tak, z powodu koronawirusa. Naprawdę warto zostać w domu, jeżeli nie musimy pilnie wyjść:

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 11/12 maja nie są stuprocentowo pewne. Pewne jest silne ochłodzenie w poniedziałek: w ciągu dnia nawet do 5-6 stopni! We wtorek już w okolicach 10-12 stopni, a z każdym dniem będzie coraz cieplej.

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF i GFS udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie