Wygrodzony skwer Kazimierza Nowaka. Trwają przenosiny drzew

Początek robót na Rynku Łazarskim- lutowa fotorelacja

by

in

Zaczynamy comiesięczny cykl fotorelacji z Rynku Łazarskiego. W lutym widzimy początek prac budowlanych na skwerze Kazimierza Nowaka.

Na początek – prace porządkowe

Firma Skanska wraz z podwykonawcami wkroczyła na Rynek Łazarski na początku lutego. Obecnie prace budowlane trwają na skwerze Kazimierza Nowaka. Budowlańcy rozbierają nawierzchnię i przesadzają rośliny. Drzewa i krzewy ze skweru przyozdobią okoliczne place czy do Parku Kasprowicza. Ponadto zamknięto wjazd na plac od strony ulicy Głogowskiej, a z wyjazdu na ulicę Głogowską ściągnięto asfalt.

W połowie marca targowisko z Rynku Łazarskiego przeniesie się na parking przy szkole wyznaniowej przy ul. Głogowskiej. Wtedy też rozpoczną się roboty w pozostałej części obszaru inwestycji. Prace budowlane mają się zakończyć jesienią 2021 roku.

Nowy Rynek Łazarski

W ramach inwestycji cały Rynek Łazarski doczeka się odnowy. Prace budowlane obejmą też fragment ul. Caliera (do skrzyżowania z ul. Łukaszewicza). Pojawi się nowa nawierzchnia, a plac ozdobią drzewa. Zupełnie nową formę przybierze targowisko – zadaszone, z zapleczem sanitarnym. Pojawią się nowe funkcje rekreacyjne: miejsce na kawiarniane ogródki, fontanna, poidełka oraz przestrzeń zabaw dla dzieci (z karuzelami i zjeżdżalnią).

Chodniki otrzymają nawierzchnię z płyt granitowych. Obrzeża (przy kamienicach i jezdni) powstaną z kostki granitowej o ściętej powierzchni (powinno być zatem równo). Sam plac także będzie wyłożony płytami granitowymi, jednak z paskami z drobnej kostki granitowej. Co na jezdniach? Asfalt, pomijając skrzyżowania wyniesione. Tam ujrzymy kostkę granitową o ściętej powierzchni. Cały plac będzie strefą zamieszkania. Skrzyżowania z ul. Lodową/Dmowskiego, Kącik, Caliera i Małeckiego będą wyniesione, co pozwoli na uspokojenie ruchu.

– fotorelacja sprzed wkroczenia koparek i budowlańców.

– projekt architektoniczno-budowlany całej inwestycji.


Wyświetl większą mapę

Modernizacja Rynku Łazarskiego – luty 2020

Wejście na Rynek Łazarski od strony ulicy Głogowskiej. Odnowa Rynku Łazarskiego, luty 2020
Wejście na Rynek Łazarski od strony ulicy Głogowskiej
Wjazd od strony ulicy Głogowskiej zamknięto, rozebrano asfalt
Wjazd od strony ulicy Głogowskiej zamknięto, rozebrano asfalt
Widok od ulicy Lodowej
Widok ze skrzyżowania z ulicą Lodową
Wygrodzony skwer Kazimierza Nowaka. Trwają przenosiny drzew
Wygrodzony skwer Kazimierza Nowaka. Trwają przenosiny drzew

Trwa ofensywa inwestycyjna w śródmieściu Poznania . Niedawno otwarto zupełnie odnowioną ulicę Święty Marcin. Kończy się odnowa ulicy Taczaka i Garncarskiej, trwa przebudowa Placu Kolegiackiego. Niedługo ruszą kolejne remonty ulic (w ramach Projektu Centrum). W połowie 2020 roku spodziewajmy się początku prac na ulicy Wierzbięcice, a w 2021 roku – budowy tramwaju w ulicy Ratajczaka.

Rejon skrzyżowania z ulicą Niegolewskich. Rewitalizacja śródmieścia Poznania
Rejon skrzyżowania z ulicą Niegolewskich
Patrzymy na południe, przed nami od lewej: ulicą Kącik, Małeckiego i Lodowa
Patrzymy na południe, przed nami od lewej: ulicą Kącik, Małeckiego i Lodowa
Ściągnięty asfalt z wyjazdu z Rynku Łazarskiego w kierunku ul. Głogowskiej. Poznań Łazarz
Ściągnięty asfalt z wyjazdu z Rynku Łazarskiego w kierunku ul. Głogowskiej
Geodeci tu byli
Geodeci tu byli
Bonus: rozpoczyna się odnowa kamienicy przy ul. Głogowskiej 82 (naprzeciwko skweru Kazimierza Nowaka)
Bonus: rozpoczyna się odnowa kamienicy przy ul. Głogowskiej 82 (naprzeciwko skweru Kazimierza Nowaka)

Czas na Poznań to nie tylko fotorelacje z bieżących inwestycji. Zajrzyj także m.in. do wnętrza Elektrociepłowni Garbary, Starej Rzeźni czy gmachu dawnego Komitetu Wojewódzkiego PZPR.

Czytaj także
2020 rok przyniesie sporo zmian w centrum Poznania. W kwietniu zacznie funkcjonować nowa śródmiejska strefa płatnego parkowania. Natomiast w połowie roku skorzystamy z nowego buspasa na ulicy Garbary:

To pewne: powstanie BUSPAS i ZIELEŃ na Garbarach!


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie