Ulica Mickiewicza na Jeżycach, kontraruch rowerowy

Duży pakiet zmian na ulicach w centrum za 1,9 mln zł. Znamy rozstrzygnięcie przetargu

by

in

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na zmiany organizacji ruchu w 13 miejscach w centrum Poznania. Kto wygrał? Szczegóły poniżej.

Czytaj także
Zmiany w strefie parkowania. Pierwsze szacunki: liczba samochodów mniejsza nawet o 20%

Nowe organizacje ruchu w 13 miejscach

Przypomnijmy. Poznański Zarząd Dróg Miejskich ogłosił 18 sierpnia kolejny przetarg na zmiany na ulicach miasta. Po rozpoczęciu przebudowy skrzyżowania Hetmańska/Dmowskiego, odnowy ulicy Garbary, Poznańskiej i Jeżyckiej – czas na Stare Miasto i Śródkę.

Co obejmuje zadanie „Wprowadzenie stałej organizacji ruchu na wybranych obszarach centrum miasta Poznania”? Znajdziemy w nim między innymi poszerzenie chodników i uniemożliwienie parkowania przy skrzyżowaniach. To ostatnie poprawia widoczność, a więc zwiększa bezpieczeństwo ruchu drogowego. Rowerzyści skorzystają z nowych elementów infrastruktury rowerowej. Ponadto na wybranych skrzyżowaniach równorzędnych pojawi się dodatkowe oznakowanie. Zmiany pojawią się w 13 miejscach. Więcej informacji w poniższym artykule:

Tylko jedna oferta

Zarząd Dróg Miejskich czekał na oferty do 2 września. Drogowcy oceniali je według następujących kryteriów: cena (60%), długość rękojmi (30%), wysokość kar umownych za opóźnienia (10%). Miasto chciało wydać około 1,65 mln zł. Pojawiła się tylko jedna oferta. Spełniała ona wymogi zamówienia. 14 września ZDM oficjalnie poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zadania podejmie się firma ROTOMAT Sp. z o.o., ul. Stabłowicka 134, 54-062 Wrocław. Wyceniła ona pakiet zmian na 1 905 169,29 zł. Ponadto zaoferowała 5 lat rękojmi na wady oznakowania pionowego i zobowiązała się do ponoszenia kary umownej w wysokości 0,6% zamówienia za każdy dzień opóźnienia. Rotomat będzie miał czas na wprowadzenie zmian do 30 października 2020.

Więcej informacji o przetargu znajdziesz na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Mapa miejsc, gdzie będzie wprowadzana zmiana organizacji ruchu. Poznań Stare Miasto, Śródka
Mapa miejsc, gdzie będzie wprowadzana zmiana organizacji ruchu

Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie