Poznań Park Stare Koryto Warty Chwaliszewo pogoda

W weekend gorąco i sporo słońca – prognoza pogody Poznań

by

in

Sierpień do tej pory zaprezentował nam przyjemne oblicze lata – ciepłego (ale bez upałów) i dosyć pogodnego. Sprawdźmy, co nas czeka w Poznaniu w weekend 10-11 sierpnia.

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 8 sierpnia

Prognozę zaczynamy od pogodnego czwartku. W dzień sporo słońca i zachmurzenie małe do umiarkowanego. Temperatura do 25ºC. Wiatr umiarkowany, w porywach do 40 km/h, popołudniu może popadać lub pogrzmieć – ale jest na to mała szansa.

Noc z czwartku na piątek niemalże bezchmurna. Padać nie powinno, a termometry wskażą 16ºC. Wiatr słaby.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Piątek, 9 sierpnia

W piątek temperatura podobna do czwartkowej – popołudniu wzrośnie do 26ºC. W ciągu dnia zachmurzenie małe, więcej chmur pojawi się wieczorem. Padać czy grzmieć nie powinno, a wiatr powieje słabo.

Nocą temperatura minimalna osiągnie 20ºC, będzie więc cieplej niż do tej pory. Chmury całkowicie pokryją niebo, padać jednak nie będzie. Wiatr slaby.

Sobota, 10 sierpnia

W sobotę w Poznaniu zrobi się gorąco – słupki termometrów dobiją do 29ºC. Poranek pochmurny, popołudniu sporo słońca. W ciągu dnia niewykluczone opady deszczu, a wiatr powieje słabo.

Tego dnia w ramach cyklu bezpłatnych koncertów #NaFalach o godzinie 20 nad Jeziorem Maltańskim zagra Rebeka i Rosalie.

Noc z soboty na niedzielę ciepła, z temperaturą minimalną równą 18ºC. Na niebie niewiele chmur. Deszcz na pewno nie uprzykrzy nam nocy.

Niedziela, 11 sierpnia

Tydzień zakończymy piękną niedzielą. W ciągu dnia zachmurzenie małe, tak więc możemy liczyć na dużo chwil ze słońcem. Temperatura dobije do 27ºC. Wiatr slaby, deszcz z pewnością nie spadnie

Początek nocy pogodny, po północy niebo pokryją chmury – jednak bez deszczu. Temperatura spadnie do 16ºC.

Gdzie teraz pada? Jak rozpoznać burzę i ocenić, czy przyjdzie w dane miejsce? To nie jest takie trudne i w Internecie znajdziesz pomocne narzędzia. Kliknij tutaj, aby się o tym przekonać 😉

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 12/13 sierpnia nie są stuprocentowo pewne. W poniedziałek upał do ok. 30ºC, we wtorek ochłodzenie do 22 stopni. Susza nadal nie ustąpi, tak więc Cybina na pewnych odcinkach pozostanie prawie bez wody:

Cybina prawie bez wody – zdjęcie dnia 29.07.2019

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie