Jak co miesiąc zaglądamy na przebudowę ulicy Taczaka i Garncarskiej w centrum Poznania. Na placu budowy dzieje się całkiem sporo! Zapraszam na fotorelację.
Porównaj postęp robót z majową, czerwcową i lipcową fotorelacją.
Krótki opis postępu prac
Na Taczaka – ważne zmiany. Połowa ulicy ma już podbudowę i puszczono po niej ruch pieszych. Druga połowa (północna) jest obecnie wygrodzona. Ulica Garncarska niemal w całości ma już krawężniki, ponadto pojawił się pierwszy fragment chodnika. Skrzyżowanie ulic Taczaka i Ratajczaka wygrodzono – tam też widać sporo podbudowy i pierwsze krawężniki.
Obie ulice zostaną całkowicie odmienione. Ul. Taczaka jak i Garncarska otrzymają nową nawierzchnię z różnego rodzaju materiałów szlachetnych – kostki czy płyt granitowych. Odnowiony zostanie także skwer na skrzyżowaniu ul. Taczaka z ul. Kościuszki. Ulicę Taczaka ozdobi 15 klonów pospolitych i 2 ambrowce amerykańskie. Ponadto pojawią się krzewy i kwiaty. Przy skrzyżowaniu ulic Taczaka i Ratajczaka zaplanowano mały, zielony plac.
Przebudowa rozpoczęła się 6 maja 2019 roku, inwestycję prowadzi PHU Brukpol. Poznańskie Inwestycje Miejskie – główny inwestor ze strony miasta – informują, że prace budowlane potrwają do marca 2020 roku.
Projekt obu ulic zobaczysz poniżej:
Fotorelacja – sierpień 2019
To pierwsza fotorelacja wykonywana nowym, lepszym sprzętem foto 😉

… i pierwsze fragmenty chodnika. Granitowe płyty nie są nowe, pochodzą z ulicy Taczaka (sprzed przebudowy rzecz jasna). To pozytywny przykład zachowania wartościowych, starych materiałów jako dziedzictwa Poznania

… ruch pieszych odbywa się po południowej stronie – gdzie skończono układanie instalacji podziemnych i leżą pierwsze warstwy podbudowy
Miasto Poznań przeprowadza ofensywę inwestycyjną w centrum miasta. Niedawno otwarto zupełnie odnowioną ulicę Święty Marcin. Teraz trwa przebudowa Placu Kolegiackiego. Niedługo ruszą kolejne remonty ulic (w ramach Projektu Centrum), a w 2020 roku zacznie powstawać tramwaj w ulicy Ratajczaka. Na swoją kolej czeka m.in. odnowa ulicy Wierzbięcice czy przebudowa Rynku Łazarskiego.

Na plac budowy przywieziono ciemnoszarą kostkę łupaną (budowlańcy ułożą ją m.in. na miejscach postojowych)

Widać pierwsze krawężniki przy ulicy Ratajczaka, sporo podbudowy i miejsca na drzewa (te place ziemi bez kruszywa)
Czytaj też:
Dzięki opłatom za parkowanie miasto znajduje pieniądze na potrzebne remonty ulic. Rada Osiedla Stare Miasto chce kampanii informacyjnej promującej inwestycje sfinansowane ze środków SPP.
Jak się zmieniła ulica Święty Marcin po przebudowie? Porównamy dzisiejszy wygląd tej ulicy z tym, jak prezentowała się przed inwestycją. Zobaczymy też krótką fotorelację.
Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie