Rondo Kaponiera madki z bombelkami chodzą po drogach rowerowych

[ZABAWNE] Kolejni piesi na drogach rowerowych na Kaponierze!

by

in

Nie tylko madki z bombelkami chodzą po ścieżkach rowerowych na Kaponierze. Robią to także osoby starsze i młode. Zdjęcia zrobione w przeciągu 10 minut! Efekt „trzynastek” i „zerowego PIT-u”?

Matki z wózkami chodzą po Rondzie Kaponiera

Zaczęło się od „madek” – patologicznych matek, które narażają swoje „bombelki” (dzieci) na straszne rzeczy. Madki przełażą sobie po Kaponierze po drogach rowerowych jakby należały do nich. Ale nic dziwnego – to efekt 500+. Mamuśka myśli że jest Panem. A jak się stanie tragedia to będzie płacz. Są przejścia dla pieszych. Nie – ona święta krowa musi po ścieżce rowerowej. Czy też „ścieżce bombelkowej„.

Kolejne dwie madki przyłapali wczoraj czytelnicy fanpage „Spotted: MPK Poznań” na Facebooku. Czy to szaleństwo się kiedyś skończy?

Rondo-Kaponiera-Spotted-2

Rondo-Kaponiera-Spotted-1

Czytelnicy tego fanpage’a nie tylko umoralniają i zwracają uwagę na wykroczenie popełniane przez panie, ale także rozbawiają do łez.

Maciej K. Uśmiech bombelka najważniejszy czego to matka nie zrobi dla niego

Marika V. Od bierdolcie się od niej, od jej chodzenia z wózkiem po drodze rowerowej i od niej ?

Damian M. 500+ w akcji ?

Piotr M. Hania fajne macie te Madki w Poznaniu takie nie za mądre ?

Ponadto udzielane są dobre rady – niech se matki przechodzą 500 metrów naokoło.

Karolina N. Wystarczy cofnąć się do przystanku most teatralny i tam jest normalne przejście dla pieszych

Na całe szczęście inny czytelnik proponuje dobre rozwiązanie. Należy przekazywać comiesięczne wpływy tzw. 500+ do domu dziecka lub rodziny zastępczej, która nie będzie bombelka na śmierć narażała.

Staruch – „trzynastka” w akcji

Ale nie samymi madkami żyje człowiek. Kamera Czasu na Poznań w środę rano przez 10 minut obserwowała okolice Ronda Kaponiera. No i oczywiście! Uchwycono trzech leniwców!

Zacznijmy od starucha w środowisku naturalnym. Choć mężczyzna idzie po drodze rowerowej i pod zakazem ruchu pieszych, nie czuje się z tym źle. A powinien. Jak wiadomo, naraża siebie na straszne niebezpieczeństwo – otrzymanie mandatu w astronomicznej wysokości 50 złotych. No ale dostał kilka miesięcy temu „trzynastkę” (dodatkową emeryturę od rządu Prawa i Sprawiedliwości), to go stać.

Rondo-Kaponiera-pieszy-droga-rowerowa-1
Staruch idzie sobie po Kaponierze jak król

Choć bardzo chcielibyśmy napisać, że biedapieszy idący po drogach rowerowych ryzykuje potrąceniem przez pirata drogowego jadącego szybko ale bezpiecznie kierowcę ✔, to zrobić tego nie możemy. Fazy świateł dla rowerzystów są na tyle długie, że nawet pieszy bezpiecznie przeszedł bez kolizji z samochodami. Poza tym staruch to nie jakiś tam kret i nikt go nie zmusi do korzystania z przejścia podziemnego.

Młodzi i głupi – efekt zerowego PIT-u

Nie da się ukryć, że bogaty program socjalny obecnego rządu doprowadził do upadku obyczajów. Nie tylko madki z 500+ czy staruszki z „trzynastkami” idą po drogach rowerowych. Spójrzcie sami! Oto dwójka młodych ludzi! Tym razem – przy Bałtyku. Zaczynam dziękować sile wyższej że mam normalnych znajomych, nie takich ignorantów. Z dnia na dzień coraz bardziej.

Rondo-Kaponiera-pieszy-droga-rowerowa-2
Dziewczyna i chłopak przymierzają się do wejścia na przejazd dla rowerzystów

Choć ci młodzi ludzie widzą zakaz ruchu pieszych i takie czerwone szlaczki na jezdni, idą jak madki. Nic dziwnego – ledwo dostali „zerowy PIT” (ulga dla młodych do 26. roku życia) i już w głowie wakacje (proszę spojrzeć jak ci ludzie są opaleni. Na pewno swoją pierwszą wyższą wypłatę przeznaczyli na opalanie się zamiast na samorozwój). Dlatego należy przekazywać „zerowy PIT” na tych, którzy nie będą siebie na śmierć narażali. Chyba nikt nie doczeka się czasów, kiedy młode szczyle ogarną, że to ścieżka rowerowa, a nie chodnik xd

Rondo-Kaponiera-pieszy-droga-rowerowa-3
No i zrobili to! Jak oni mogli! Nie wiedzą, że to droga rowerowa?

Jak nie chcą przechodzić przez rondo to niech je sobie obejdą dookoła, młodzi zazwyczaj mają tyle wolnego czasu bo mają zawód freelancer (lub mają wakacje) więc to nie powinien być problem. W końcu w środę rano normalny człowiek pracuje a nie chodzi po mieście.

Wyjaśnienie

Liczę, że poniższe wyjaśnienie nie jest czytelnikom potrzebne. Tak, to ironia i szydera. Skierowana głównie do mediów, które żerują na tym temacie bez refleksji. Po drogach rowerowych na Kaponierze przechodzą nie tylko „madki z bombelkami”, ale także osoby starsze, młode, w wieku średnim. Niepełnosprawne i zdrowe na ciele. Wielu korzystającym z Ronda Kaponiera przeszkadzają niedziałające schody ruchome czy popsute windy. A życzliwe rady „niech sobie idą 500/900 metrów naokoło” zakrawają o żart.

Jak ominąć przejścia podziemne na Rondzie Kaponiera?
Jak ominąć przejścia podziemne na Rondzie Kaponiera?

Jednak wystarczy temat ubrać w etykietę matek, aby całą sprawę sprowadzić do pogardy. W końcu matki dostają 500+ i są rozwydrzone. Temat matek z dziećmi na Rondzie Kaponiera stanowi kolejne źródło wylewania żali pod kątem 500+ – to widać jak na dłoni. Ciekawe, czy szczególnie młodzi odbiorcy (których pełno na Spotted: MPK Poznań) tak samo by akceptowali słowa o „efekcie zerowego PIT-u” i „gówniarzach w środowisku naturalnym„. Tak, ten tekst kieruję także do tych czytelników, którzy nie zasną spokojnie bez pośmiania się z „madek” i „efektu 500+”.

Przechodzenie drogami rowerowymi jest niezgodne z prawem – na Rondzie Kaponiera należy korzystać z przejść podziemnych. Mam nadzieję, że to dla wszystkich oczywiste. Niemniej nawet popełnianie przez kogoś wykroczenia, za które można otrzymać wysoki mandat 50 złotych, nie uprawnia nas do wypowiadania się z pozycji wszechwiedzącego wieszcza i hejtowania.

Tekstem pochyłym zapisano prawdziwe cytaty z komentarzy internautów (lub ich parafrazy – aby dopasować do osób starszych czy młodych, a nie matek).

W temacie Ronda Kaponiery (ale bez pogardy) polecam tekst Bartosza Nosala z Gazety Wyborczej:

Nie wiem, czy bardziej drażni mnie określenie „madka”, czy „bombelek”, ale przeraża mnie natężenie obu w hejcie na matki z wózkami na pasie rowerowym na rondzie Kaponiera. Tak się składa, że w ciągu miesiąca w sieci pojawiły się cztery zdjęcia takich sytuacji na samym rondzie lub blisko niego, z czego dwa – w tym tygodniu.

Czas na Poznań zajął się tą sprawą już wcześniej – także w poważnym, nienapastliwym tekście:

Wymalujmy przejścia dla pieszych na Kaponierze – nie tylko dla matek z bombelkami

Czytaj także:

Pedalarze, ekooszołomy, pezety – hejt nie tylko polityczny

Śledztwo w sprawie przebudowy Ronda Kaponiera nabiera tempa. Byłym dyrektorom Zarządu Dróg Miejskich grozi do 10 lat pozbawienia wolności za niegospodarność. To kolejna afera związana z okresem prezydentury Ryszarda Grobelnego.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie