Na początku maja rozpoczęła się przebudowa ulicy Taczaka i Garncarskiej. Sprawdzamy, co do tej pory zdziałali budowlańcy. Zapraszam do fotorelacji!
Porównaj postęp robót z majową fotorelacją.
Krótki opis postępu prac
Budowlańcy nadal prowadzą prace ziemne na ulicy Taczaka. Rozebrano całą starą nawierzchnię (z obecnego zakresu robót), ponadto trwa układanie instalacji podziemnych. Największy progres widać w rejonie ulicy Kościuszki, na której tymczasowo udostępniono jeden pas ruchu. Na ulicy Garncarskiej w porównaniu do majowej fotorelacji nie pojawił się duży postęp prac.
Projekt obu ulic zobaczysz poniżej:
Fotorelacja – czerwiec 2019

Wygrodzenie od strony ulicy Kościuszki

Pod ulicą Kościuszki trwa wymiana instalacji, zachowano jeden pas ruchu

Ze skweru zdarto nawierzchnię

Na Garncarskiej prace nie posunęły się zbytnio do przodu w porównaniu z majem

Pod ulicą Ratajczaka układana jest instalacja kanalizacyjna

W tle dawny budynek Dyrekcji Kolei w Poznaniu
Obie ulice zostaną całkowicie odmienione. Ul. Taczaka jak i Garncarska otrzymają nową nawierzchnię z różnego rodzaju materiałów szlachetnych – kostki czy płyt granitowych. Odnowiony zostanie także skwer na skrzyżowaniu ul. Taczaka z ul. Kościuszki. Ulicę Taczaka ozdobi 15 klonów pospolitych i 2 ambrowce amerykańskie. Ponadto pojawią się krzewy i kwiaty. Przy skrzyżowaniu ulic Taczaka i Ratajczaka zaplanowano mały, zielony plac.
Przebudowa rozpoczęła się 6 maja 2019 roku, inwestycję prowadzi PHU Brukpol. Poznańskie Inwestycje Miejskie – główny inwestor ze strony miasta – informują, że prace budowlane potrwają do marca 2020 roku.
Ponadto teraz trwa odnowa Placu Kolegiackiego:

Większość ulicy Taczaka jest rozryta

Zabudowa po południowej stronie ulicy jest dosyć zaniedbana

Przejście do kamienicy

Ruch pieszy odbywa się północną stroną, gdzie (jeszcze) istnieje stary chodnik

Trwa układanie instalacji podziemnych

Wykopki i składowisko rur

Widok od strony ulicy Ratajczaka (która czeka na odnowę). Piesi przeciskają się między płotem a jezdnią, nikt nie pomyślał o innym sposobie prowadzenia ruchu
Czytaj też:
Dzięki opłatom za parkowanie miasto znajduje pieniądze na potrzebne remonty ulic. Rada Osiedla Stare Miasto chce kampanii informacyjnej promującej inwestycje sfinansowane ze środków SPP.
Jak się zmieniła ulica Święty Marcin po przebudowie? Porównamy dzisiejszy wygląd tej ulicy z tym, jak prezentowała się przed inwestycją. Zobaczymy też krótką fotorelację.
Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie