Poznań: Ostrów Tumski, Warta i pochmurna pogoda

Weekend niezbyt pogodny, ale ciepły – prognoza pogody Poznań

by

in

Po ostatniej fali upałów i rekordowo suchym czerwcu, czas na mniej ekstremalną pogodę. Jaki będzie weekend? Sprawdź prognozę pogody dla Poznania!

Przeczytaj też o zmianach klimatu w Poznaniu. Dni upalnych jest teraz blisko 3 razy więcej, niż kilkadziesiąt lat temu!

Czwartek, 11 lipca

Prognozę zaczynamy pogodnym czwartkiem. Ten dzień w Poznaniu przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane oraz brak opadów. Temperatura wzrośnie do 22ºC, a wiatr w końcu będzie wiał słabo.

Nocą temperatura minimalna osiągnie 13ºC. Padać nie będzie, a niebo się rozpogodzi.

Piątek, 12 lipca

Poranek słoneczny, popołudniu niebo zakryją chmury – zachmurzenie będzie duże. Pod wieczór niewykluczone przelotne opady deszczu. Piątek cieplejszy od czwartku – słupki termometrów dotrą do 25ºC. Wiatr słaby

W piątek w ramach cyklu bezpłatnych koncertów #NaFalach o godzinie 20 nad Jeziorem Strzeszyńskim zagra Happysad.

Noc z piątku na sobotę pochmurna, termometry wskażą w najchłodniejszym momencie 15 stopni. Deszcz prawdopodobnie nie spadnie, a wiatr powieje słabo.

Sobota, 13 lipca

Weekend rozpoczniemy w Poznaniu pochmurną sobotą. Od rana do wieczora zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Popołudniu istnieje szansa na przelotne opady deszczu lub burze. Ciepło: temperatura maksymalna wzrośnie do 25ºC.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie rozpogodzenia. Termometry w najchłodniejszym momencie nocy pokażą 12ºC. Wiatr słaby.

Niedziela, 14 lipca

Tydzień zakończymy pozytywnym akcentem. W niedzielę się rozpogodzi i możemy liczyć na sporo chwil ze słońcem. Będzie za to odrobinę chłodniej, niż w sobotę – maksymalnie 22ºC. Wiatr słaby, deszczu nie przewidujemy.

Nocą utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura spadnie do 14ºC. Parasole nie będą nam potrzebne.

Co do zasady nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje jednak strefa bez zakazu nad Wartą. Sprawdź, gdzie można pić alkohol nad Wartą w Poznaniu:

Niezbędnik poznaniaka: gdzie można pić alkohol nad Wartą?

Kolejne dni

Prognozy na poniedziałek i wtorek 15/16 lipca nie są stuprocentowo pewne. Miłośnicy bardziej wiosennej pogody raczej będą zadowoleni – temperatura osiągnie ok. 20-22ºC

Im dłuższy termin prognozy, tym większa szansa na to, iż w rzeczywistości pogoda będzie nieco inna niż w prognozie. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: model ECMWF udostępniany przez stronę meteomodel.pl i meteologix.com.


Dołącz do nas na FacebookuTwitterzeWykopie i Instagramie