Jak co miesiąc zaglądamy na przebudowę ulicy Taczaka i Garncarskiej w centrum Poznania. Budowlańcom pozostały do zrobienia głównie prace wykończeniowe.
Porównaj postęp robót z majową, czerwcową, lipcową, sierpniową, wrześniową, październikową i listopadową fotorelacją.
Krótki opis postępu prac
Od ostatniego miesiąca sporo się wydarzyło. Na niemalże całej ulicy Taczaka leży nawierzchnia. Większe ubytki można znaleźć głównie na skwerze przy ulicy Kościuszki. Pojawiają się latarnie, choć te jeszcze nie świecą. Warto zaznaczyć, że nowe oświetlenie ulicy zawiśnie niżej niż dotychczasowe, przez co mieszkania w kamienicach otrzymają mniej światła ulicznego. Czekamy jeszcze na elementy małej architektury oraz drzewa/krzewy.
Ulicę Garncarską ułożono już w całości, wykończono skrzyżowanie z ul. Taczaka. Jest bruk, także tu pojawiły się latarnie. Pozostały ławki, słupki i inne detale. Wydaje się, że budowlańcy powinni spokojnie zmieścić się w harmonogramie.
Obie ulice zostaną całkowicie odmienione. Ul. Taczaka jak i Garncarska otrzymają nową nawierzchnię z różnego rodzaju materiałów szlachetnych – kostki czy płyt granitowych. Odnowiony zostanie także skwer na skrzyżowaniu ul. Taczaka z ul. Kościuszki. Ulicę Taczaka ozdobi 15 klonów pospolitych i 2 ambrowce amerykańskie. Ponadto pojawią się krzewy i kwiaty. Przy skrzyżowaniu ulic Taczaka i Ratajczaka zaplanowano mały, zielony plac.
Przebudowa rozpoczęła się 6 maja 2019 roku, inwestycję prowadzi PHU Brukpol. Poznańskie Inwestycje Miejskie – główny inwestor ze strony miasta – informują, że prace budowlane potrwają do marca 2020 roku.
Projekt obu ulic zobaczysz poniżej:
Poznaj projekt ul. Taczaka i Garncarskiej – budowa już za pasem!
Fotorelacja – grudzień 2019
Miasto Poznań przeprowadza ofensywę inwestycyjną w centrum miasta. Niedawno otwarto zupełnie odnowioną ulicę Święty Marcin. Teraz trwa przebudowa Placu Kolegiackiego. Niedługo ruszą kolejne remonty ulic (w ramach Projektu Centrum), a w 2020 roku zacznie powstawać tramwaj w ulicy Ratajczaka. Na swoją kolej czeka m.in. odnowa ulicy Wierzbięcice czy przebudowa Rynku Łazarskiego.
Czytaj też:
Dzięki opłatom za parkowanie miasto znajduje pieniądze na potrzebne remonty ulic. Rada Osiedla Stare Miasto chce kampanii informacyjnej promującej inwestycje sfinansowane ze środków SPP.
Jak się zmieniła ulica Święty Marcin po przebudowie? Porównamy dzisiejszy wygląd tej ulicy z tym, jak prezentowała się przed inwestycją. Zobaczymy też krótką fotorelację.
Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.