Co udało się zrobić przez 10 miesięcy przebudowy rynku Łazarskiego? Konstrukcję dachu, stelaże pawilonów i sporo nawierzchni. Zapraszamy do grudniowej fotorelacji.
Czytaj także
Słupy i belki na rynku Łazarskim
Firma Skanska wraz z podwykonawcami wkroczyła na Rynek Łazarski na początku lutego. Obecnie prace budowlane trwają na obszarze całego rynku. Z chodników w pobliżu ulicy Głogowskiej i Małeckiego rozebrano starą kostkę. Na skwerze Kazimierza Nowaka pojawiła się nawierzchnia zarówno w części wypoczynkowej, jak i parkingowej. Pojawiają się także słupy nowych latarni.
W centralnej części rynku Łazarskiego zakończył się montaż konstrukcji zadaszenia. Konstrukcji, bo samego dachu jeszcze nie ma. Rozpoczęto montaż konstrukcji pawilonów handlowych czy kwiaciarni. Ponadto powiększa się obszar z podbudową pod nawierzchnię. Praca wre. W przeciwieństwie do placu Kolegiackiego 😉
Targowisko z Rynku Łazarskiego przeniosło się na parking przy szkole wyznaniowej przy ul. Głogowskiej. Prace budowlane mają się zakończyć jesienią 2021 roku. Wszystkie fotorelacje z rynku Łazarskiego znajdziesz na końcu artykułu.
Nowy rynek Łazarski
W ramach inwestycji cały rynek Łazarski doczeka się odnowy. Prace budowlane obejmą też fragment ul. Caliera (do skrzyżowania z ul. Łukaszewicza). Pojawi się nowa nawierzchnia, a plac ozdobią drzewa. Zupełnie nową formę przybierze targowisko – zadaszone, z zapleczem sanitarnym. Pojawią się nowe funkcje rekreacyjne: miejsce na kawiarniane ogródki, fontanna, poidełka oraz przestrzeń zabaw dla dzieci (z karuzelami i zjeżdżalnią).
Chodniki otrzymają nawierzchnię z płyt granitowych. Obrzeża (przy kamienicach i jezdni) powstaną z kostki granitowej o ściętej powierzchni (powinno być zatem równo). Sam plac także będzie wyłożony płytami granitowymi, jednak z paskami z drobnej kostki granitowej. Co na jezdniach? Asfalt, pomijając skrzyżowania wyniesione. Tam ujrzymy kostkę granitową o ściętej powierzchni. Cały plac będzie strefą zamieszkania. Skrzyżowania z ul. Lodową/Dmowskiego, Kącik, Caliera i Małeckiego będą wyniesione, co pozwoli na uspokojenie ruchu.
– fotorelacja sprzed wkroczenia koparek i budowlańców.
– projekt architektoniczno-budowlany całej inwestycji.
Wyświetl większą mapę
Modernizacja rynku Łazarskiego – grudzień 2020
Trwa ofensywa inwestycyjna w śródmieściu Poznania. Niedawno otwarto zupełnie odnowioną ulicę Święty Marcin oraz Taczaka i Garncarską, trwa przebudowa Placu Kolegiackiego i ulicy Kwiatowej. W sierpniu 2020 roku rozpoczęły się prace na ulicy Wierzbięcice. W 2021 roku zacznie się budowa tramwaju w ulicy Ratajczaka oraz przebudowa ulicy Święty Marcin i al. Marcinkowskiego.
Poprzednie fotorelacje z Rynku Łazarskiego:
Czas na Poznań to nie tylko fotorelacje z bieżących inwestycji. Zajrzyj także m.in. do wnętrza Elektrociepłowni Garbary (zanim rozpoczęło się wyburzanie części kompleksu), Starej Rzeźni czy gmachu dawnego Komitetu Wojewódzkiego PZPR.
Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Wykopie i Instagramie
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.